خواسته های صنفی کارگران شاغل در شرکت های نفتی بررسی شد

خواسته های صنفی کارگران شاغل در شرکت های نفتی بررسی شد
نشست بررسی خواسته صنفی اخیر کارگران شاغل در شرکت های پیمانکاری در حوزه های نفتی و پتروشیمی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون روابط کار در این نشست گفت: بررسی خواسته صنفی کارگران و چگونگی اجرای قوانین و مقررات مرتبط با امور کارگر و کارفرما و بررسی همکاری وزارت نفت به عنوان کارفرمای اصلی در راستای تعامل و همفکری بیشتر درحل و فصل موضوعات هدف برگزاری این نشست است.
حاتم شاکرمی بیان کرد: همچنین بر ارتقاء سطح ایمنی و خدمات رفاهی و اجرای قانون در رابطه با نظام مزدی ( طرح طبقه بندی مشاغل )، زمان استراحت و مرخصی و ایجاد تشکل های کارگران بر اساس قانون و عرف جاری در منطقه با اولویت بازرسی های مستمر توسط بازرسین قانونی تاکید شد.
وی با اشاره به ضرورت حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان در سطح منطقه ای و ملی در این نشست ها خاطرنشان کرد: مقرر شد با حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان و استفاده حداکثری از ظرفیت گفت وگو و مذاکرات در قالب سه جانبه گرایی، نشست مشترک نمایندگان دولت کارگر و کارفرما در عسلویه یا مرکز استان بوشهر و خوزستان ظرف حداکثر هفته جاری برای تفاهم و هماهنگی بیشتر و به حداقل رساندن اختلاف نظرها برگزار شود.
نشست بررسی خواسته صنفی اخیر کارگران شاغل در شرکت های پیمانکاری در حوزه های نفتی و پتروشیمی، با حضور علی حسین رعیتی فرد رئیس سازمان بسیج کارگری، جواد عباسپور مدیرکل هماهنگی امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ، سخاوت اسدی مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی و نمایندگان تشکل‌های ملی کارگری به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار شد.
۲۰ تیر ۱۴۰۰ ۱۴:۰۳
تعداد بازدید : ۳۳۷
کد خبر : ۲۴۲,۲۸۸