معاون روابط کار در " جشنواره حاتم": بازگشت ۵۵۰ هزار شاغل به چرخه کار با همکاری کارفرمایان

معاون روابط کار در " جشنواره حاتم": بازگشت ۵۵۰ هزار شاغل به چرخه کار با همکاری کارفرمایان
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دو سال گذشته بیش از ۸۰۰ هزار شغل در کشور از دست رفت، اما با تداوم همکاری کارفرمایان و کارآفرینان، در کمتر از سه ماه ۵۵۰ هزار شاغل به چرخه کار بازگشتند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی «حاتم شاکرمی»، در سومین جشنواره حاتم (حمایت از تولید ملی) که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد، تاکید کرد: باید از عملکرد درخشان برخی واحدها که در شرایط دشوار تحریم و کرونا نیروهای خود را حفظ کردند، قدردانی کرد.
وی گفت: باید یک پنجره واحد پیش‌بینی کرد تا از بخشی‌نگری در دستگاه‌های مختلف پیشگیری شود، همچنین بخشنامه‌هایی که به صلاح تولید کشور نیستند، اصلاح شود.
وی افزود: در صدور دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها نیز، دستگاه‌ها باید ملی و نه بخشی فکر کنند.
شاکرمی، تحریم و کرونا را مشکلات اساسی دو سال اخیر تولیدکنندگان، دانست و یادآور شد: عدم ثبات قوانین، مقررات، بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها، همچنین همخوانی نداشتن قوانین با شرایط روز و رشد شتابان فناوری یکی از معضلات اصلی تولید است.
وی خاطر نشان کرد: امروز، حرکت به سمت تغییر در فرآیندهای تولید و فن آوری ضروری است و کارفرمایان می توانند ساختارهای فنی و اقتصادی را با حمایت و کمک وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بر اساس مصوبه شورای عالی کار اصلاح کنند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این واحدها تا زمانی که طرح، تایید و اجرایی شود می توانند در راستای حفظ اشتغال نیروهای کار خود را به مدت کوتاه کارگران مشمول بیمه بیکاری کنند.
۲۰ تیر ۱۴۰۰ ۱۴:۰۲
تعداد بازدید : ۳۴۵
کد خبر : ۲۴۲,۲۸۷