معاون روابط کار در قم اعلام کرد: در دوره حاضر؛ آسیب های شغلی منجر به فوت تا ۴۴ درصد کاهش داشته است

معاون روابط کار در قم اعلام کرد: در دوره حاضر؛ آسیب های شغلی منجر به فوت تا ۴۴ درصد کاهش داشته است
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با تلاش و کوشش همکاران بخش دولتی و خصوصی، در دوره حاضر، آسیب های شغلی در واحدهای تولیدی تا ۲۹ درصد و آسیب های شغلی منجر به فوت تا ۴۴ درصد کاهش یافته است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون روابط کار با اعلام این مطلب در بازدید از واحد‌های تولیدي شهرک شکوهیه قم، تلاش برای سلامت نیروی کار را مورد تاکید قرار داد.
حاتم شاکرمی، همچنین در مراسم روز جهانی کارگر با اهداء لوح تقدیر از کارگران برگزیده و مدیران و حامی اشتغال و تولید در استان قم ازجمله مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان ، تجلیل کرد.
معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مقام والای کارگران و دستورات آموزه‌های دینی در این خصوص گفت: نقش محوری کارگران در رشد و پایداری اقتصاد کشور ،تاب آوری تولید،تداوم اشتغال در برابر تحریم‌های ظالمانه و مبارزه با ویروس منحوس کرونا ستودنی است.
وی افزود: کارگران همواره در طول ادوار مختلف انقلاب اسلامی، همراهی و وفاداری خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی و امام راحل (ره) و اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری نشان داده اند.
شاکرمی در بخش دیگری از سخنان خود با تجلیل از نقش موثر کارفرمایان در حمایت از تولید و اشتغال تصریح کرد: عده بسیاری از مدیران واحدهای تولیدی و صاحبان صنایع با تحمل مشقت های فراوان در تامین مواد اولیه و دیگر مسائل به سختی توانسته‌اند تولید را نگه دارند .
معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهارکرد: دولت تدبیر و امید با تمام ظرفیت‌های موجود و اختیارات خود از تولید و اشتغال حمایت کرده است.
شاکرمی افزود: شورای عالی کار بر اساس اصل سه جانبه گرایی و حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت فعالیت دارد، در دولت تدبیر و امید و طی سه سال اخیر شاهد رشد چشمگیر و افزایش دستمزد بیش از نرخ تورم بوده ایم.
معاون روابط کاریادآور شد: در دولت تدبیر و امید بر اصل سه جانبه گرایی تاکید داریم و بر همین اساس، امروز شاهد رشد ۷۴ درصدی تشکل های کارگری و کارفرمایی و افزایش سطح اجرای مقررات هستیم.
وی تاکید کرد: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تلاش کرده تا به مقاوله نامه های بین المللی بپیوندد و الحاقیه این مقاوله نامه‌ها، به مجلس شورای اسلامی ارسال شده تا بررسی شود.
شاکرمی تصریح کرد: در راستای حمایت از کارفرمایان تلاش کرده‌ایم در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، مشکلات پیش رو را برطرف نموده و فضایی ایجاد شود تا در جهت حمایت از تولید به رشد و توسعه اقتصاد پایدار کشور کمک شود.
در پایان این مراسم از کارگران برگزیده این شرکت و همچنین مدیران حامی اشتغال و تولید استان قم تقدیر شد.
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۷:۰۳
تعداد بازدید : ۷۲
کد خبر : ۲۳۸,۸۸۵