شاکرمی در بازدید از مجتمع ذوب آهن اصفهان: اجرای طرح طبقه بندی مشاغل به خوبی در حال اجراست

شاکرمی در بازدید از مجتمع ذوب آهن اصفهان: اجرای طرح طبقه بندی مشاغل به خوبی در حال اجراست
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر خود به استان اصفهان از مجتمع ذوب آهن بازدید کرد و با اشاره به تغییرات بنیادی، کمی و کیفی در این مجموعه گفت: اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در این مجموعه به خوبی در حال انجام است.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان، حاتم شاکرمی با بیان این که ذوب آهن یکی از تولید کنندگان وسایل با کیفیت ساختمانی کشور است، اظهار کرد: ورود این مجتمع به تولید ریل، اتفاق بزرگی در صنعت فولاد است و ریل هایی که توسط این مجموعه ساخته می‌شود طبق گفته متخصصان از محصولات باکیفیت دنیاست و ما را از واردات بی نیاز می کند.

معاون روابط کار با بیان این که یکی از نگرانی ها در واحدهای اقتصادی بزرگ، گسترش شیوع ویروس کرونا و مبتلا شدن کارکنان است، اظهار کرد: خوشبختانه در مجتمع ذوب آهن در فاصله گذاری ها آموزش، تأمین تجهیزات بهداشتی و نظارت بر آن اقدامات قابل تقدیری انجام شده است.

وی در خصوص حفاظت ایمنی در این مجتمع نیز گفت: شرکت ذوب آهن با توجه به منابع انسانی توانست در این زمینه نیز نسبت به گذشته ایمنی مجتمع را ارتقا دهد.

موضوع مزد متأثر از متغیرهای متفاوت اقتصادی است

معاون روابط کار در خصوص حداقل دستمزد در سال ۱۴۰۰ گفت: موضوع مزد متأثر از متغیرهای متفاوت اقتصادی است بر اساس فرایندی که قانون برای ما پیش‌بینی کرده همچون سال‌های گذشته اقدامات لازم را آغاز کرده‌ایم.

وی افزود: در این راستا با دو موضوع "افزایش هزینه سبد معیشت کارگران" و از طرفی مساله "تورم" که واحدهای اقتصادی را آسیب پذیر کرده روبرو هستیم.

معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: در هفته گذشته نخستین نشست شورای عالی کار با توجه به سه موضوع "سبد معیشت کارگران"، "مشکلات واحدهای اقتصادی"و "بی اثر بودن مزد منطقه‌ای" برگزار و در نهایت تصمیم بر این شد که امسال نیز مزد ملی اعلام شود و حداقل مزد و سایر سطوح نیز تعیین شود.

وی افزود: نباید در این شرایط اقتصادی به دنبال حذف حداقل مزد باشیم چون از نظر قوانین کار و قوانین بین المللی باید حداقل معیشت کارگران را تعیین کنیم.
۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵
تعداد بازدید : ۶۲۳
کد خبر : ۲۳۶,۱۳۳