شاکرمی در دویست و نود و پنجمین جلسه شورای عالی کار خبر داد:

حداقل دستمزد سال 1400 همانند سال های قبل به صورت ملی تعیین می شود

حداقل دستمزد سال 1400 همانند سال های قبل به صورت ملی تعیین می شود
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تعیین حداقل دستمزد سال 1400 همانند سال های قبل به صورت ملی خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، حاتم شاکرمی در دویست و نود و پنجمین شورای عالی کار ضمن تقدیر از همیاری شرکای اجتماعی و گروه دولت در تشکیل جلسات کمیته مزد 1400 گفت: با برگزاری ۸ جلسه کمیته مزد در سال جاری و افزایش ۲۰ درصدی این جلسات نسبت به مدت مشابه سال قبل مصوبات نهایی این کمیته برای اعضای شورای عالی کار ارائه شد .
شاکرمی اظهارامیدواری کرد با همکاری شرکای اجتماعی و با توجه به واقعیت های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور بتوانیم در زمینه تصمیم دستمزد 1400 به نتایج مطلوبی برسیم.
وی ضمن تاکید بر تعیین حداقل دستمزد 1400 به صورت ملی گفت : به رغم این که این ظرفیت در قانون وجود دارد که مزد منطقه ای و هم مزد بر اساس صنایع خاص تعیین شود بر اساس تصمیم شورای عالی کار مقرر شد طرحی پژوهشی در موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی انجام و نسبت به تبعات و بررسی دلایل عدم موفقیت تجربه مزد منطقه ای در گذشته و همچنین زیرساخت های آن بررسی هایی صورت گیرد و با اعلام نتایج این پژوهش و روشن شدن تبعات برای سالهای بعد شورایعالی کار به این موضوع ورود کند .
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: این پژوهش زیرنظر کمیته راهبری متشکل از نمایندگان گروه های کارگری و کارفرمایی عضو شورایعالی کار و مرکز پژوهش های مجلس ، موسسه کار و تامین اجتماعی و سایر مراکز علمی مرتبط بر اجرای این طرح پژوهشی نظارت می کنند.
جلسه بعدی شورای عالی کار جهت ورود به موضوع تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال 1400 روز دوشنبه 18 اسفند ماه جاری تشکیل می شود.
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۷:۰۲
تعداد بازدید : ۵۱۵
کد خبر : ۲۳۵,۸۶۱