تقدیر شوراهای اسلامی کار از شریعتمداری برای حمایت از افزایش کمک هزینه مسکن کارگران

نشست شورای اسلامی کار, معاونت روابط کار
اعضای هیات مدیره کانون عالی هماهنگی شوراهای اسلامی کار در نشست مشترک با حاتم شاکرمی، معاون روابط کار و مدیران کل این معاونت از "محمد شریعتمداری " وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای مدیریت و تدا‌وم گفت و گو اعضای شورای عالی کار و حمایت از تعیین به موقع کمک هزینه مسکن کارگران تقدیر و تشکر کردند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،شاکرمی، با اشاره به شرایط ناشی از بروز ویروس کرونا اظهارکرد: همکاری کارفرمایان برای حفظ سلامت نیروی کار و اجرای دستورالعمل های بهداشتی در واحدهای تولیدی بسیار ضروری است؛ برای تحقق این هدف در طول سه ماه گذشته بازرسی های کار در استان ها به 80 هزار مورد بازرسی از واحدهای صنعتی و تولیدی افزایش یافته است.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه درباره تعیین دستمزد مشمولین قانون کار نیز اظهار کرد: در دوران دولت تدبیر و امید در مجموع نرخ افزایش دستمزد کارگران جلوتر از تورم بوده است. همچنین کمک هزینه مسکن در ۴۰ سال گذشته به حدود ۴۰ هزار تومان رسیده بود که در سال 1398 این مبلغ به ۱۰۰ هزار تومان و در سال 1399 به ۳۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد که امیدواریم به تصویب هیات دولت هم برسد.
شاکرمی با تاکید بر اینکه نمایندگان کارگران و کارفرمایان به عنوان اعضای اصلی شورای عالی کار بیش از تعهدشان مشارکت و تلاش کردند، گفت: این توافقی که به صورت سه جانبه در شورای عالی کار حاصل شد یک تصمیم معقول و مناسب و در راستای منویات مقام معظم رهبری بود.
وی با تاکید بر اینکه سیاست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شفاف سازی و روان سازی روش های خدمت است، بیان کرد: بر این اساس به دنبال شناسایی و رفع گلوگاه های مشکل آفرین هستیم و برای تحقق این هدف برخی دستورالعمل ها و آیین نامه ها را اصلاح خواهیم کرد.
شاکرمی با بیان اینکه در صدور مجوزها و اصلاح دستورالعمل ها مطابق با نظر شرکای اجتماعی خود اقدام خواهیم کرد، اضافه کرد: در ارائه خدمات به کارگران، کارفرمایان و تشکل ها باید به سمت الکترونیکی کردن خدمات برویم. همچنین در مباحثی مانند برگزاری انتخابات در آینده هم باید به این روش های فناورانه توجه داشت و‌ اگر نواقص و اشکالاتی هم در روش ها وجود دارد در جلسات تخصصی بررسی و حل کرد.
"اولیا علی بیگی، رییس کانون عالی هماهنگی‌ شوراهای اسلامی کار با تقدیر از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای توسعه و تقویت تشکل ها از اقدامات این وزارتخانه در افزایش و تقویت حق مسکن در شورای عالی کار و همچنین حفظ سلامتی کارگران در برابر شیوع ویروس کرونا تشکر کرد.
گفتنی است اعضای هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار نیز کار درباره حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اعضای شورای اسلامی کار و جلوگیری از اخراج اعضای شوراها در واحدهایی که شورا تشکیل شده به گفت و گو نشستند .
۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۱۵:۱۴
تعداد بازدید : ۳۵۹
کد خبر : ۲۰۶,۴۲۴