برای جامعه کارگری و کارفرمایی ؛ تفاهم نامه سه جانبه ارائه خدمات مشاوره ای و وکالتی امضا شد

برای جامعه کارگری و کارفرمایی ؛ تفاهم نامه سه جانبه ارائه خدمات مشاوره ای و وکالتی امضا شد
تفاهم نامه سه جانبه ای به منظور ارائه خدمات مشاوره ای و وکالتی به جامعه کارگری و کارفرمایی میان سازمان بسیج کارگران و کارخانه های کشور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه به امضا رسید.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در مراسمی که در ایام ا...دهه فجر و برای امضای این تفاهم‌نامه برگزار شد، «حاتم شاکرمی» معاون روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : نقش کارگران در در چهل سال گذشته به سه بخش تقسیم می شود، زمان ایجاد انقلاب و مبارزه با طاغوت و همراهی و پیروی از امام راحل همگام با دیگر مبارزان، در مقطع جنگ تحمیلی کارگران دوش به دوش مردم در تمام صحنه های جنگ نقش داشتند.
وی ، ضمن یادآوری جنگ اقتصادی که توسط دشمن به کشور تحمیل شده، گفت: اکنون هم که در جنگ اقتصادی قرار داریم، کارگران در حوزه کار و تولید در دفاع از انقلاب در خط مقدم جبهه قرار دارند که با همت و اراده قوی خود از عهده این شرایط برخواهند آمد.
شاکرمی با اشاره به صیانت از نیروی شاغل و افزایش بهره وری گفت : هدف از انعقاد این تفاهم نامه ایجاد بستری مناسب و تعیین چارچوب کلی جهت همکاری برای حمایت های حقوقی از جامعه کار و تولید با استفاده از ظرفیت های مرکز کارشناسان و وکلاء و کارشناسان قوه قضائیه برای حل و فصل پرونده های حقوقی و کیفری و مربوط به کارگر و یا کارفرماست.
وی افزود :ضروری است زمینه های مناسب برای اطلاع رسانی به جامعه کار و تولید در زمینه ایجاد این بستر و امکان در دسترس بودن آن را فراهم کرد.
شایان ذکر است در پایان این نشست معاون روابط کار وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی از خط تولید این کارخانه بازدید و با مدیران و کارگران آن به گفت و گو پرداخت و قرار شد در هفته آینده جلسه ای به منظور بررسی و رفع بعضی از مشکلات این واحد در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تشکیل شود.
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۰:۲۵
تعداد بازدید : ۷۰
کد خبر : ۱۸۹,۷۵۶