شاکرمی خبر داد: ارایه خدمات سامانه جامع روابط کار تا ۲۲ بهمن ماه در سراسر کشور عملیاتی می شود

شاکرمی خبر داد: ارایه خدمات سامانه جامع روابط کار تا ۲۲ بهمن ماه در سراسر کشور عملیاتی می شود
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ارایه خدمات سامانه جامع روابط کار با ۲۲ زیرسامانه تا ۲۲ بهمن ماه به طور کامل در سراسر کشور عملیاتی می شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حاتم شاکرمی با اعلام این خبر تصریح کرد: معاونت روابط کار در راستای صیانت از نیروی کار و اجرای دقیق و شفاف قوانین و مقرارت و ارائه هر چه بهتر و سریعتر خدمات به جامعه هدف خود تصمیم گرفت تمام خدمات خود را به صورت غیر حضوری و الکترونیکی ارائه دهد.
وی گفت: در این خصوص تمام زیر ساخت های لازم اعم از سخت افزاری و نرم افزاری و پس از اخذ مجوزهای قانونی از سازمان مقررات رادیویی ، نهاد ریاست جمهوری و هماهنگی های لازم با سازمانهای نظارتی کشور سامانه جامع روابط کار راه اندازی شد .
شاکرمی با اشاره به تاکید مقام عالی وزارت در خصوص اجرای شفافیت در امور گفت: اساس کار این سامانه بر شفافیت و سلامت اداری پایه گذاری شده است تا موجبات جلوگیری از اعمال سلیقه ها و تبعیض ارتباطی را فراهم کند؛ همچنین باعث تسریع و تسهیل در روند رسیدگی ها شود .
وی در ادامه افزود: امروز یکی از نگرانی های جامعه هدف قراردادهای سفید امضا است که با راه اندازی این سامانه و بارگذاری تمام قراردادها در آن و نظارت مستقیم مسئولین نظارتی این سامانه بخش عمده ای از این نگرانی ها برطرف می شود .
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اجرای این سامانه ابتدا در استان تهران و اردبیل به صورت پایلوت اجرایی شده و تا امروز در بیش از 20 استان کشور با 19 زیرسامانه آماده ارائه خدمت و فعالیت است که این ارایه خدمات تا ٢٢ بهمن ماه در کل کشور با 22 زیر سامانه به طور کامل عملیاتی می شود.
شاکرمی گفت: کارگران و کارفرمایان برای استفاده از خدمات این سامانه باید ابتدا به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و برای دریافت نام کاربری و رمز عبور اقدام کنند و سپس می توانند شخصا با ورود به سامانه جامع روابط کار به نشانی www. prkar.mcls. gov.ir از تمام خدمات آن استفاده کنند.
۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۰۴
تعداد بازدید : ۱۹
کد خبر : ۱۸۸,۳۷۴