معاون وزیر کار در کرمان: سامانه جامع روابط کار راه‌اندازی می‌شود

معاون وزیر کار در کرمان: سامانه جامع روابط کار راه‌اندازی می‌شود
معاون وزیر کار با بیان اینکه صیانت از نیروی کار مهمترین وظیفه بازرسین کار است و در هر موضوعی که باعث نغز حقوق کارگران شود باید ورود کنند گفت: سامانه جامع روابط کار در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حاتم شاکرمی عصر امروز در جلسه با بازرسان کار کشور در کرمان با بیان اینکه تا زمانی که ارزیابی‌های قبلی انجام نشده هیچ همایشی نباید برگزار شود اظهار داشت: جایگاه و شان بازرسین در همایش‌ها باید حفظ شود.
وی با بیان اینکه بازرسی از نظر تخصصی رکن اصلی ادارات کار و رفاه اجتماعی است گفت: این افراد کار کارشناسی انجام می‌دهند و یک رکن در ادارات هستند.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه نمی‌توانیم ساختار بازرسین را اضافه کنیم و دولت اجازه این کار را نمی‌دهد افزود: بازرسین کار نباید به کارهای غیرتخصصی مشغول شوند.
وی با بیان اینکه صیانت از نیروی کار مهمترین وظیفه بازرسین کار در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است گفت: بازرسین در هر موضوعی که باعث نغز حقوق کارگران شود باید ورود پیدا کند.
شاکرمی با اشاره به اینکه بازرسین کار باید امین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشند افزود: تخلف یک بازرس ظلم به مجموعه بازرسین کار در کل کشور است.
وی با بیان اینکه سلامت کار بازرسین و مصونیت آنها نباید به خطر بیافتد و خیلی باید مراقبت کرد گفت: بازرسین کار باید مواظب شفافیت کار خود باشند.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک همه کارها در روابط کار در یک سامانه جامع متمرکز می‌شود افزود: سامانه جامع روابط کار در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی راه‌اندازی می‌شود.
وی با بیان اینکه در اجرای قانون قوی به قانون عمل کنید و مدیران کل ادارات کل در استان‌ها موظف هستند که از شما حمایت کنند گفت: هیچ مسئله‌ای نباید باعث منحرف کردن و یا متوقف کردن بازرسی بازرسین شود.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه بازرسان اگر در بازرسی از کارگاه‌ها به موارد حادثه‌خیزی برخورد کردند تعلل نکنند افزود: اگر حادثه‌ای اتفاق بیافتد شما متهم هستید.
۱۵ آذر ۱۳۹۸ ۲۱:۱۹
تعداد بازدید : ۱۱۳
کد خبر : ۱۷۹,۰۸۶