یادداشت معاون روابط کار به مناسبت گرامیداشت سالگرد تصویب قانون کار

یادداشت معاون روابط کار به مناسبت گرامیداشت سالگرد تصویب قانون کار
امروز بیست و نهم آبان ماه، سال روز تصویب قانون کار است. بیست و نه سال پیش در چنین روزی قانون کار به تصویب نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید و سندی اساسی و بنیادی برای تنظیم روابط کارگری و کارفرمایی در ایران محسوب گردید.
قانون کار در سال 1369 با 203 ماده در دوازده فصل قواعد آمره خود را برای تضمین حقوق کارگران و پاسداشت زحمات تولید کنندگان بیان نموده است. اگر ماده 27 آن به حمایت از امنیت شغلی کارگران می پردازد و تشریفات و راهکارهای خود را برای حمایت در برابر اخراج غیرموجه به رخ می کشد؛ در مقابل ماده 26 به اصل انعطاف پذیری متمرکز شده و جنبه های اقتصادی حقوق کار را در نظر می گیرد. در نتیجه توجه به جنبه های اقتصادی و اجتماعی در کنه و روح مواد قانون کار تنیده شده است. در واقع قانون کار نقشه و راهنمای جامع حمایت از جامعه کار و تولید است؛ به این جهت باید این قانون همان گونه که هست ملاک و مبنا و راهنمای عمل دولت مردان و شرکای اجتماعی دولت باشد.
با توجه به اینکه امروزه با تحولات تکنولوژیکی در جامعه موجب تغییرات فزاینده در عرصه های اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و بازار کار شده است و با پیشرفت فناوری اطلاعات ، شاهد ظهور کسب و کارهای نوین در بستر فضای مجازی و استارت آپ ها و تولد رباط های هوشمند شده ایم ، ضرورت بازنگری در بخشی از قوانین و مقررات موجود و تدوین مقررات جدید متناسب با انعطاف پذیری عصر دیجیتالی و حمایت از نیروی کار دانش محور در این بخش ها می باشد .
۲۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۵۹
تعداد بازدید : ۱۳۴
کد خبر : ۱۷۶,۲۴۴