شاکرمی : دولت به معیشت کارگران توجه ویژه ای دارد

شاکرمی : دولت به معیشت کارگران توجه ویژه ای دارد
معاون روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : دولت به معیشت کارگران با توجه به تورم موجود توجه ویژه ای داشته و در این جهت گام اساسی در کاهش فاصله هزینه معیشت کارگران و تورم با تصویب مزد 98 برداشت.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، " حاتم شاکرمی " روز شنبه در جشنواره امتنان از کارگران، گروه های کار و واحدهای تولیدی نمونه استان البرز افزود: در کنار انتظاراتی که از کارگران می رود نقش فردی در رونق تولید است.
وی ادامه داد: گرچه هنوز فاصله هزینه معیشت و تورم وجود دارد اما با افزایش 36.5 درصدی حداقل دستمزد تا حدودی این فاصله کاهش یافت.
شاکرمی گفت : در بحث صیانت از نیروی کار براساس 2 شاخص سازمان بین المللی کار و مصوبات شورای عالی حفاظت از کار نیز درصدد برقراری استاندارد کاری در محیط های کاری هستیم .
معاون روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: تحقق این مهم منوط به مشارکت بیش از پیش تشکل های کارگری و کارفرمایی است تا خدمات بیشتر و بهتری به کارگران ارائه شود.
وی اظهار داشت : با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی تلاش می شود تا در زمینه ارتقای آموزش دراین زمینه اقدامات موثرتری نیز رخ دهد.
شاکرمی گفت: همه ما در خصوص موضوع شعار سال و تحقق آن که رونق تولید است وظیفه داریم، بنابراین دراین زمینه باید به فعالیت هایی متفاوت تر از سال های گذشته اهتمام ورزید.
معاون روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود: هدف تحریم ظالمانه و اقدامات خصمانه و ناعادلانه دولت امریکا در رابطه با کارگران، امنیت شغلی و رفاه زندگی آنان است.
وی ادامه داد: در این شرایط کارگران باید با اندیشه و هنر و کارفرمایان با خلاقیت خود تلاش کنند تا با شکست تحریم ها پاسخ محکمی به دشمنان مردم و انقلاب اسلامی داده باشند.
شاکرمی اظهار داشت: شاید بیشترین تعهدات در تحقق شعار امسال بردوش کارگران و کارفرمایان است اما در خصوص تولید نیز باید تصمیم متفاوتی بگیریم و رونق تولید را عملیاتی کنیم .وی ادامه داد: بر این اساس در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی هایی انجام گرفته و پیشنهاداتی به قوه مجریه و رئیس جمهوری و وزیر صنعت ، معدن و تجارت داده شده.
معاون روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد : در این زمینه سیاست های متخذه بانکها ،مالیاتی، تامین اجتماعی، بحث ماده 141 قانون تجارت و حتی چک های برگشتی از مشکلات واحدهای تولیدی است که باید تصمیمات ویژه ای گرفته شود.
معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: تلاش می کنیم واحدهای تولیدی و صنعتی بتوانند از یک سری محدودیت ها بصورت موقت خارج شده تا بتواند به حیات و استمرار تولید خود ادامه دهند.
در ادامه این آیین از 20 کارگروه ، 7 کارگر و 6 واحد نمونه استان البرز تجلیل شد.
گفتنی است پیش از برگزاری این جشنواره شاکرمی در جلسه شورای هماهنگی مدیران وزارت تعان کار و رفاه اجتماعی استان البرز شرکت کرد و گفت : تصمیمات اتخاذ شده در این شورا باید کاربردی و در جهت ارتقا سرعت و کیفیت خدمات به جامعه هدف باشد .
شایان ذکر است شاکرمی نشست دیگری در پایان برگزاری جشنواره با اعضای تشکل های کارگری و کارفرمایی استان البرز داشت.
وی در این نشست گفت : توفیق تشکل ها در خدمت به کارگران در گروه همدلی و هماهنگی با هم و در داشتن برنامه خواهد بود .
وی در ادامه افزود : نباید در بحث آموزش و بازرسی هایی که توسط تشکل های کارگری و کارفرمایی انجام می شود نگاه تجارت و سودآوری باشد بلکه باید خدمت حاکم شود و این مهم نیازمند مراقبت بیشتر و دقیق تر است .

۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۲۰
تعداد بازدید : ۷۸
کد خبر : ۱۴۷,۱۹۸