شاکرمی خبرداد ؛ بررسی بنگاه‌های آسیب‌دیده ازسیل درستادرفع موانع تولید

شاکرمی خبرداد ؛ بررسی بنگاه‌های آسیب‌دیده ازسیل درستادرفع موانع تولید
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیگیری وضعیت بنگاه‌های آسیب دیده ناشی از سیل و راهکارهای حمایت‌ از آنها، در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به نقل از مهر ، " حاتم شاکرمی " درباره حمایت از بنگاه‌ها و کارگران آسیب دیده ناشی از سیل گفت : در مورد بیمه شدگانی که ۶ ماه و بیشتر سابقه بیمه پردازی دارند مطابق جدول پیش بینی شده در آئین نامه اجرایی قانون بیمه بیکاری، به تناسب سوابق خود مقرری دریافت می‌کنند.
وی افزود: اما در خصوص کارگرانی که ناشی از حوادث غیرمترقبه از جمله سیل اخیر حادثه دیدند، طبق مجوز قانون و همچنین توافق با سازمان بیمه تأمین اجتماعی، بیمه شدگانی که حتی کمتر از ۶ ماه نیز سابقه بیمه پردازی داشته باشند، حداقل به مدت ۶ ماه تحت پوشش حمایت بیمه بیکاری قرار می‌گیرند تا به زودی مشاغل کارگران بیکار شده ناشی از سیل احیا شود.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد : کارشناسان ما برای بررسی وضعیت کارگران بیکار شده و همچنین بنگاه‌های آسیب دیده به استان‌ها اعزام شدند و بعد از بررسی‌ها با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌های حمایت از بنگاه‌های آسیب دیده در دستور کار قرار می‌گیرد.
شاکرمی با بیان اینکه وضعیت بنگاه‌هایی که ناشی از سیل آسیب دیدند در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی می‌شوند، افزود: تصمیم خوبی که در خصوص کارگران آسیب دیده گرفته شده، این است که فرایند اداری برقراری مقرری بیمه بیکاری این کارگران، خارج از تشریفات اداری در استان‌ها پیگیری می‌شود.
وی درباره آخرین برآورد از میزان بنگاه‌های آسیب دیده و کارگران بیکار شده ناشی از حادثه سیل گفت: به دلیل اینکه موضوع ساماندهی اولیه زندگی روزمره و اسکان در این مناطق در اولویت خانواده‌ها و همچنین دستگاه‌های خدمات رسان بود، هنوز آمار تجمیعی از وضعیت بنگاه‌های آسیب دیده نهایی نشده است، اما قطعاً پس از ساماندهی وضعیت اسکان، آمارهای تجمیعی با شناسایی تمام بنگاه‌ها نهایی می‌شود.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: البته قطعاً ما نباید منتظر خوداظهاری کارگران بیکار شده و بنگاه‌های آسیب دیده باشیم بلکه قطعاً این وظیفه کارشناسان و بازرسان ما خواهد بود که این کارگاه‌ها و کارگران را شناسایی کنند که قطعاً این اقدام انجام می شود .

۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۱۲
تعداد بازدید : ۷۴
کد خبر : ۱۴۶,۳۳۸