شاکرمی در بازدید از معدن فیروزه نیشابور : توجه به سلامتی نیروی کار نوعی صیانت از سرمایه است

شاکرمی در بازدید از معدن فیروزه نیشابور : توجه به سلامتی نیروی کار نوعی صیانت از سرمایه است
معاون روابط کار وزات تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در بازدید از معدن فیروزه نیشاور گفت : توجه به سلامتی نیروی کار در حقیقت نوعی صیانت از سرمایه است
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی "حاتم شاکرمی" معاون روابط کار وزات تعاون،کار و رفاه اجتماعی که به همراه مظفری مدیر کل بازرسی کار و یوسفی مدیر کل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی در استان خراسان رضوی حضور یافته بود پس از بازدید معدن فیروزه نیشابور و در جمع کارگران و سهام داران این معدن طی سخنانی اظهار کرد:تلاش‌های صورت گرفته در این معدن قابل تقدیر است و می‌توان به‌عنوان یک الگوی تعاونی توسعه‌ای از آن بهره برد.
وی گفت: بحث سلامتی  و مراقبت های بهداشتی نیروی کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است و توجه به نیروی کار باید در اولویت اصلی مدیران این مجموعه باشد.
وی همچنین با اشاره به عدم ایجاد حوادث ناشی از کار در معدن ضمن تقدیر از مجموعه مدیران وکارکنان بر رعایت و اجرای بیشتر قوانین و مقررات ایمنی و بهداشت کار تاکید کرد  و گفت: توجه و برقراری شرایط لازم کار برای نیروی انسانی درحقیقت حفاظت و بالابردن بهره وری نیروی کار و سرمایه را درپی خواهد داشت.
معاون روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود: نداشتن حادثه نباید دلیل بر غفلت کردن باشد و  در این مسیر باید پیش بینی الزامات و اقدامات ایمنی را برای انجام کار ایمن لحاظ کرد و  بازرسان کار باید به صورت دوره ای و مخصوصاً از محل استخراج و در راستای توسعه اشتغال و حفظ سلامت نیروی کار بازرسی های لازم را بعمل آورند.
شا‌کرمی  گفت: در راستای رفع و تسریع صادرات تولیدات مدیران این معدن باید ضمن شناخت از بازارهای هدف و مشتریان خاص از خام فروشی جلوگیری و مبادرت به تولیداتی با ارزش افزوده کند.
سنجری مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز در این بازدید با توجه به ظرفیت‌های معدن فیروزه نیشابور  گفت: انتخاب بازدید از معدن  ، توجه و نگاه ارزشی شما را در جهت حفظ و صیانت از نیروی کار نشان می دهد.
وی گفت:خراسان رضوی ظرفیت های بسیار گسترده ای در بازار با توجه به حوزه گردشگری و زیارت دارد و ما در استان آمادگی داریم در راستای تامین سرمایه،امکانات،خرید تجهیزات آموزش و ایجاد خوشه‌های توسعه و سرمایه‌گذاری تسهیلات و همکاری‌های مورد نیاز را انجام دهیم.
۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۸:۲۴
تعداد بازدید : ۲۵۱
کد خبر : ۱۴۰,۰۳۶