رشد 54 درصدی تشکل‌های کارگری و بازنشستگی از لحاظ تعداد

رشد 54 درصدی تشکل‌های کارگری و بازنشستگی از لحاظ تعداد
مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد که شاهد رشد ۵۶ درصدی شمار تشکل‌های کارگری و کارفرمایی هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرزاد یوسفی در هشتمین اردوی فرهنگی، آموزشی و تشکیلاتی اعضای هیات مدیره کانون‌های کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی گفت: شمار کانون‌های کارگران بازنشسته از ابتدای سال ۹۲ تاکنون رشد 54 درصدی داشته است.

مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر درخشش تشکل‌های کارگری و بازنشستگی تاکید کرد و افزود: توانمندی و درخشش تشکل‌های کارگری موجب تقویت سه‌جانبه‌گرایی برای تشکل‌های کارگری و دوجانبه‌گرایی برای برای تشکل‌های کانون کارگران بازنشسته شده است.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: اداره کل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی هم جهت آموزش تشکل‌ها قدم‌هایی را برداشته تا آنها با بهره بردن از این آموزش‌ها توانمند شوند. 22 هزار نفر ساعت در قالب برنامه های پیش بینی شده، آموزش به تشکل ها ارائه شده است.

یوسفی تصریح کرد: توانمندسازی تشکل‌ها موجب مطالبه‌گری آنها می‌شود. همزمان با این کار دانش آنها به سطحی می‌رسد که در زمینه امنیت شغلی کارگران، امنیت سرمایه‌گذاری کارفرمایان مطالبه‌گری کنند.

وی با بیان اینکه تشکل‌ها باید دنبال مسائل صنفی باشند، افزود: تهیه دستور العمل ها و تدوین اساس نامه ها با نظر تشکل کانون عالی کارگران بازنشسته بوده است و لذا تشکل ها نباید به دنبال اعتراض به این مورد باشند و وقت خود را برای آن بگذارند. انها باید برای پیگیری مطالبات صنفی وقت بگذارند.

مدیرکل تشکل‌های کارگری و کارفرمایی افزود: به جهت رشد تشکل‌ها و تقویت دانش آنها نظارت بر مجامع را به خودتان سپردیم.

۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۹
تعداد بازدید : ۸۵
کد خبر : ۱۳۸,۲۳۰