تجهیزات بهره وری معادن به روز شوند

تجهیزات بهره وری معادن به روز شوند
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره نقش فناوری های جدید در کاهش هزینه ها و بهره وری بالا گفت : مجموعه تجهیزات بهره برداری در معادن باید به روز شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان، حاتم شاکرمی در حاشیه بازدید از معدن پابدانا کوهبنان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کار در معادن متفاوت تر از کار در فضای باز است افزود : باید بپذیریم کار در معدن یکی از مشاغل سخت و زیان آور است .
وی گفت: براساس قانون و با پیگیری های انجام شده ساعت کار کارگران معدن کمتر شده و در هفته 36 ساعت فعالیت دارند.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه از لحاظ ایمنی در این معدن کارهای اساسی انجام گرفته شده است تصریح کرد: اما کارگران معدن به لحاظ بیماری های شغلی نیاز به مراقبت های بیشتری دارند.
شاکرمی با بیان اینکه طرح طبقه بندی مشاغل در حال بازنگری است و سختی کار در حقوق کارگران باید دیده شود یادآور شد : مدیر زغالسنگ نیز اعلام آمادگی برای اجرای بازنگری این طرح کرده است.
وی با تاکید براینکه مراقبت های بهداشتی و معاینات دوره ای ناشی از شغل باید انجام شود بیان داشت : باید موضوع مهم درمان کارگران معدن پیگیری و در کمیسیون پزشکی مطرح و برای بازنشستگی تعیین تکلیف شود.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: خوشبختانه بین مدیران استان و زعالسنگ هماهنگی وجود دارد و مواری که کارگران بیان کردند؛ پیگیری می شود.
شاکرمی با بیان اینکه اهمیت صیانت نیروی انسانی و به ویژه در معادن مورد تاکید است تصریح کرد: تلاش می شود موارد مطرح شده از سوی کارگران در چارچوب قانون اجرایی شوند.
وی با بیان اینکه در این معدن به ایمنی نسبی توجه شده اما تجهیزات به روز نیستند گفت: باید به سمت استفاده از تجهیزات جدید و تامین ایمنی معادن و در عین حال بهره وری بالا و کاهش هزینه ها پیش برویم.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مجموعه تجهیزات بهره برداری در معادن باید به روز شوند تصریح کرد: در حوادث ناشی‌ از کار و بیماری شغلی کارگران مورد حمایت هستند.
شاکرمی با تاکید براینکه وظیفه اصلی ما حمایت از کارکر است بیان داشت: قرار نیست کارگری که دچار حادثه شده او را رها کنیم و این موضوع باید پیگیری شود.
وی یادآور شد: اگر کارفرما بخواهد حقوق و مزایای کارگر را قطع کند؛ برخورد خواهیم کرد.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان از معدن زغالسنگ پابدانا کوهبنان و چشمه پودنه شرکت تکافر سپاهان بازدید کردند.
شهرستان کوهبنان در شمال استان کرمان قرار دارد.

۲۹ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۲۵
تعداد بازدید : ۴۷
کد خبر : ۱۳۷,۵۸۲