اجرایی شدن سامانه جامع روابط کار باعث شفافیت و تسریع در کار می گردد...

اجرایی شدن سامانه جامع روابط کار باعث شفافیت و تسریع در کار می گردد...

به گزارش دفترمعاونت روابط کار ، جلسه ای با حضور معاون روابط کار و مدیران و دست اندرکاران سامانه جامع روابط کار در وزارت متبوع و نمایندگان کارفرمایان در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد .
طی این جلسه اسماعیل ظریفی آزاد؛ مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت متبوع، طی خیرمقدم به نمایندگان کارفرمایان درخصوص اجرایی شدن سامانه جامع روابط کار و مزیت های آن به تشریح اهم خدمات و سیستم های طراحی شده در سامانه مذکور پرداخت.
ایشان؛ انجام پیمایش مزدی بصورت سراسری را یکی از کاربردهای قابل توجه سامانه مذکور برای کارفرمایان دانست و در این راستا به عنوان پیش نیاز سامانه ملی استانداردسازی مشاغل ، به عنوان یکی از سیستم های سامانه جامع که در دست طراحی است را معرفی نمود.
در ادامه مهندس مشیریان معاون روابط کار، ضمن اشاره به تاکید و تکلیف دولت محترم به همه وزارتخانه ها برای ارائه خدمات بصورت الکترونیکی و بدون حضور افراد و بصورت سریع و آسان، عملیاتی شدن سامانه مذکور را باعث ایجاد فضای شفاف، قانونمدار در روابط کارگر و کارفرما و دولت دانست که منجر به کاهش هزینه های مختلفی از جمله کاهش بروز خطای انسانی در ارائه خدمت به جامعه هدف می شود،
همچنین برگزاری این جلسه و اخذ نظرات کارفرمایان را به عنوان سیاست وزارت متبوع در راستای تقویت نگاه سه جانبه گرایی در انجام وظایف خود اعلام نمود و حمایت و استقبال همه ذینفعان به ویژه جامعه کارفرمایان و کارگران از عملیاتی شدن سامانه جامع را انتظاری منطقی عنوان نمود.
سپس کارفرمایان حاضر در جلسه به بیان نظرات و دغدغه های خود در خصوص نقش و جایگاه کارفرمایان و تشکل های مربوط به آنها در فرآیندهای الکترونیکی شده و همچنین نحوه و سطوح دسترسی به اطلاعات آنها در سامانه جامع روابط کار پرداختند.
در ادامه ، مهدی قنواتی، مشاور معاون روابط کار درباره نقش و امکان بهره برداری کارفرمایان از سامانه و همچنین پیش بینی پیوست امنیتی سیستم که با همکاری مرکز حراست و مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری وزارت متبوع و نظارت تمامی دستگاه های نظارتی در حوزه سامانه های ملی کشور تهیه شده ، توضیحاتی ارائه نمودند.
محسن آیتی، نماینده شرکت مجری پروژه سامانه جامع روابط کار، نیز در خصوص مسایل فنی پروژه و نقش شرکت در ادامه روند پروژه و رفع ابهامات مطرح شده از سوی کارفرمایان نکاتی را بیان نمودند.
در نهایت با توجه به مذاکرات به عمل آمده و توافقات حاصل شده مقرر شد زمینه های مشارکت و همکاری کارفرمایان در راه اندازی زیر سیستم های سامانه جامع روابط کار گسترش یابد.

۲۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۱۸
تعداد بازدید : ۱۲۵
کد خبر : ۱۲۷,۷۲۲