یاوری : رسیدگی به وضعیت بنگاه‌های مشکل دار را با رویکرد صیانت از نیروی کار پیگیری می کنیم

یاوری : رسیدگی به وضعیت بنگاه‌های مشکل دار را با رویکرد صیانت از نیروی کار پیگیری می کنیم
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی گفت : یکی از وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسیدگی به وضعیت بنگاه‌های مشکل دار با رویکرد صیانت از نیروی کار است که پیگیری می شود .

به گزارش مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی به نقل از مهر ، کریم یاوری با بیان اینکه با هدف صیانت از نیروی کار، پایداری مشاغل و در نهایت تثبیت اشتغال در بنگاه‌های اقتصادی، وزارت تعاون- کار و رفاه اجتماعی رصد، پیگیری و شناسایی بنگاه‌های مشکل دار را در دستور کار خود قرار داده است، ادامه داد: مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار در شهرستان‌ها در سطح اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی همان منطقه رسیدگی می‌شود اما اگر در سطح اداره شهرستان قابل رسیدگی نبود، در شوراهای برنامه ریزی در سطح شهر و در غیر این صورت در سطح مرکز استان مورد رصد و پیگیری قرار می گیرند.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی افزود: در مراکز استان‌ها «کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید» به ریاست استاندار تشکیل شده که نمایندگانی از دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت کشور، وزارت کار، وزارت صنعت – معدن و تجارت، سازمان برنامه و بودجه و بانک ها با عضویت دراین کارگروه به بررسی راهکارها و رفع مشکلات بنگاه‌های مشکل دار می‌پردازند.
یاوری گفت: در صورتی که مشکل یک واحد اقتصادی در کارگروه استانی تسهیل و رفع موانع تولید قبل رفع نباشد، موضوع به ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید ارجاع داده می شود تا مورد رسیدگی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید مطابق مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در پایان سال ۹۵ شکل گرفت و در نهایت تبدیل به قانون شد، اظهار داشت: این کارگروه به ریاست وزیر صنعت و با حضور نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت کشور، وزارت جهاد کشاورزی، بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه و سایر دستگاه های متولی در امر تولید تشکیل می شود.
این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ما به عنوان نماینده وزارت کار در سال ۹۶ به مشکلات ۲ هزار و ۱۱۹ بنگاه اقتصادی که در سطح شهرستان، استان یا ملی شناسایی شدند، رسیدگی کردیم که باعث شد ۵۰۰ هزار اشتغال ثبیت شود و به عبارتی در سال گذشته از ریزش ۵۰۰ هزار نیروی کار در بنگاه‌های اقتصادی جلوگیری شد.
وی با ارائه آخرین آمار از وضعیت بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار با بیان اینکه کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید تا پایان سال ۹۶ مشکلات ۱۴۰ بنگاه مورد بررسی قرار داده است، افزود: در بررسی مشکلات بنگاه‌های اقتصادی که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت، مشکلات در قالب دو گروه «درون کارگاهی» و «برون کارگاهی» تفکیک شد.

۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۸
تعداد بازدید : ۵۴
کد خبر : ۱۲۶,۰۳۸