معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: کارگران از سبد حمایتی برخوردار می شوند.

معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: کارگران از سبد حمایتی برخوردار می شوند.
مهندس مشیریان اعلام کرد: واقعیت اینکه کاهش قدرت خرید کارگران قابل انکار نیست، بنابراین برای کمک به معیشت این قشر، به آنها سبد حمایتی تعلق خواهد گرفت.

به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا؛ احمد مشیریان معاون روابط کار وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود: این وزارتخانه برای حمایت از کارگران شیوه افزایش حقوق نقدی و تخصیص سبد حمایتی و یا بن کارگری را دنبال می کند، اما اینکه برای افزایش قدرت خرید کارگران، از کدام شیوه ها استفاده شود، تاکنون مصوب نشده است.
وی اضافه کرد: قرار است شورای دستمزد تشکیل شود تادر این باره تصمیم گیری شود.
مشیریان یادآور شد: وزیران امور اقتصادی و دارایی؛ صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید در شورای عالی کار در این زمینه به یک نتیجه قطعی برسند.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه فعالان حوزه کارگری اعلام کرده اند، قدرت خرید کارگران نسبت به سال گذشته به یک سوم کاهش پیدا کرده، آیا مورد تایید است، گفت: قدرت خرید کارگران براساس نرخ تورم سالیانه سنجیده می شود و این وزارتخانه با معیار تورم ماه به ماه که از سوی بانک مرکزی اعلام می شود، قدرت خرید کارگران را ارزیابی نمی کند.
معاون روابط کار تصریح کرد: سال گذشته هزینه سبد خانوار کارگران، 2 میلیون و 600 هزار تومان برآورد و حقوق و دستمزد کارگر نیز یک میلیون و 100 هزار تومان تعیین و اعلام شد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، پس از بروز نوسان های ارزی «علی ربیعی» وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طرح توزیع سبد کالایی برای حمایت از کارگران و اقشارکم درآمد و آسیب پذیر را مطرح کرد و با تداوم نوسان های ارزی و به منظور جلوگیری از کمبود کالا در بازار «انوشیروان محسنی بندپی» سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به تازگی از طرح توزیع کوپن الکترونیک، برای تامین اقلام اساسی هشت دهک جامعه خبر داد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۱۴
تعداد بازدید : ۲۳۴
کد خبر : ۱۲۴,۳۶۶