مدیر کل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اساس کار تشکل ها و تشکل گرایی بر دو محور نیاز و اعتماد متقابل استوار است.

مدیر کل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اساس کار تشکل ها و تشکل گرایی بر دو محور نیاز و اعتماد متقابل استوار است.
مدیر کل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبرداد : رشد 53 درصدی تشکل ها در دولت تدبیر و امید

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرزاد یوسفی، مدیر کل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در همایش سه جانبه تشکل های کارگری و کارفرمایی و دولت در استان کرمان با اشاره به اینکه اساس کار تشکل ها و تشکل گرایی بر دو محور نیاز و اعتماد متقابل استوار است گفت : نیاز درونی تشکل ها، منافع صنفی کارگران یا کارفرمایان و همچنین نیاز بیرونی آنها تامین روابط سه جانبه و پاسخگویی به نیازهای ملی است.

وی با اشاره اینکه در حال حاضر 12هزار و 265 تشکل کارگری و کارفرمایی در سطح کشور ثبت شده خاطر نشان کرد: سهم تشکل های کارگری 9 هزار و 864 و سهم تشکل های کارفرمایی 2 هزار و 401 است و باید گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تشکل ها دارای رشد 53 درصدی بودند .

یوسفی با بیان اینکه وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در زمینه تاسیس تشکل ها روند تاسیس را در چارچوب قوانین و مقررات تسهیل می کند، تصریح کرد : تفاهم نامه ای با کانون عالی کارفرمایان و کانون عالی بازنشستگان منعقد شده و در طی این تفاهم نامه، نظارت را به خود آنها سپرده و نظارت عالیه در جهت اجرای قوانین و مقررات با اداره کل سازمان های کارگری و کارفرمایی و ادارات کل اجرایی است.

مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: هدف از برگزاری اینگونه همایش هاو کارگاه های آموزشی حفظ تعاملات در زمینه اجرای قانون در تشکل ها است و استان کرمان دراین زمینه خوشبختانه پیشرو بوده است .

وی با تاکید بر برگزاری کارگاه های آموزشی تشکل های صنفی کارگری و کارفرمایی گفت : در زمینه توسعه کیفی تشکل ها، سالانه بالغ بر 21 هزار نفر ساعت برای مسایل مربوط به آشنایی به قانون کار و ایمنی کار و... آموزش داده می شود.

یوسفی خاطرنشان کرد: با توجه به شعار سال؛ که حمایت از تولید و کالای ایرانی است کارگران و کارفرمایان کشورمان هرکدام باید مُبلِغ کالای واحدهای تولیدی یکدیگر باشند.

رضا اسماعیلی مدیرکل تعاون، کار و رفاه استان کرمان نیز در این همایش از وجود 630 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان کرمان خبرداد و افزود: 43 هزار واحد کارگری در این استان فعالند که 460هزار نفر در این واحدها مشغول به کار هستند.

۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ۱۴:۲۹
تعداد بازدید : ۱۳۶
کد خبر : ۱۲۴,۰۷۴