پروژه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد

پروژه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد
برخی پروژه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه تامین اجتماعی ، بهزیستی و پتروشیمی جم در برخی استانهای کشور با حضور انوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد .

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، انوشیروان محسنی بندپی، در نخستین کنفرانس خبری خودبا حضور اصحاب رسانه در محل این وزارتخانه برگزار شد، از طریق ویدئو کنفرانس و به صورت نمادین چندین طرح مربوط به بهزیستی، تامین اجتماعی و پتروشیمی جم را افتتاح کرد.

وی در خصوص پروژه های مربوط به بهزیستی در استان خراسان جنوبی گفت: با انعقاد تفاهم نامه ای که با بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، انجمن خیرین مسکن ساز و سازمان ملی مسکن و زمین منعقد شد و ما خود را مکلف کردیم با کمک 18 میلیون تومانی بنیاد مستضعفان و کمک 12 میلیونی بهزیستی و وام 4 درصدی به این افراد، تامین مسکن خانواده های داری 1 و 2 معلول را برعهده بگیریم.

محسنی بندپی با بیان اینکه 1573 منزل مسکونی در اختیار افراد تحت پوشش بهزیستی در استان خراسان جنوبی قرار گرفت، گفت: از این تعداد 580 واحد مسکونی برای خانواده های دارای 2 معلول به بالا است که 990 واحد مسکونی به خانواده های دارای 1 معلول و زنان سرپرست خانوار است.
وی خاطرنشان کرد: در طول دولت یازدهم و سال اول دولت دوازدهم بالغ بر 63 هزار واحد مسکونی در اختیار مددجویان کشور قرار گرفته است.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین 10 مهدکودک در استان کرمانشاه را نیز که توسط خیرین احداث شده بود را افتتاح کرد.
وی گفت: کلنگ زنی مرکز جامع توانبخشی سرپل ذهاب با کمک سازمان نظام پزشکی انجام شده که تا کنون 25 تا 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
محسنی بندپی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی 42 میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت حمایت همه جانبه خود دارد ، اظهار کرد: 30 درصد ارائه خدمات سلامت این سازمان به صورت مستقیم و 70 درصد از طریق خرید خدمت انجام می شود.
شعبه اقماری چهاربرج در استان آذربایجان غربی، راه اندازی بخش سنگ شکن بیمارستان سبلان در استان اردبیل، ارتقای هتلینگ بخش جراحی در بیمارستان فیاض بخش و ارتقای بخش اورولوژی بیمارستان لبافی نژاد تهران، افتتاح بخش ام آر آی بیمارستان رازی استان قزوین، افتتاح بخش سی تی اسکن بیمارستان ساوه استان مرکزی از مراکزی بودند که امروز به صورت نمادین و از طریق ویدئو کنفرانس توسط سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد.
گفتنی است: در این جلسه همچنین پتروشیمی جم از پنج دسته محصول خود که عمدتا دانش بنیان هستند رونمایی کرد؛ یکی از این دسته ها آبیاری قطره ریز به صورت نهالی است که ایران دومین کشور در جهان است که این موضوع را دنبال می کند.

۱۰ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۴۷
تعداد بازدید : ۸۲
کد خبر : ۱۲۲,۳۹۰