وزیرتعاون ، کار ورفاه اجتماعی : تشکل‌های صنفی زیربنای شکل‌گیری یک جامعه قدرتمند است

وزیرتعاون ، کار ورفاه اجتماعی : تشکل‌های صنفی زیربنای شکل‌گیری یک جامعه قدرتمند است
وزیرتعاون ، کار ورفاه اجتماعی از افزایش تعداد تشکل ها در در دولت تدبیر و امید خبرداد و گفت : تشکل‌های صنفی زیربنای شکل‌گیری یک جامعه قدرتمند است و باید از ظرفیت آنها استفاده کرد .

به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، علی ربیعی در حاشیه دیدار نوروزی با هیات مدیره کانون عالی کارفرمایی و اعضای هیات مدیره سندیکای شرکتهای ساختمانی ایران افزود : در مدت اخیر به کانون نویسندگان، داستان‌نویسان، فیلم‌سازان و.... در قالب نهادها و کانون‌ها مجوز داده‌ شد.
وی افزود : اصل اول محور شدن کانون در استانها است و باید اتاق اصناف دعوت شوند و درباره آموزش در محیط واقعی کار در استانها تسهیل‌سازی کنیم . تجربه نشان داده است 70درصد افرادی که برای آموزش می‌روند در کارگاه‌ها می مانند.
ربیعی اضافه کرد : اگر نتوانیم گفت و گوی کارگری کارفرمایی را سامان دهیم به جایی نمی‌رسیم. اگر اتحادیه‌های بزرگ برای گفت و گو درست شود درکشور تفاهم ملی برای تولید کالای ایرانی نیز شکل می‌گیرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر سه جانبه گرایی تاکید کرد و گفت : باید سه جانبه هایی پیرامون مهارت، امنیت شغلی و سرمایه نیز پایه گذاری کرد .
در این نشست حاضران ضمن بیان دیدگاه ها و مسائل خود در زمینه حمایت از کالای ایرانی به عنوان موضوع اصلی نشست ، موانع موجود دراین مسیر را برشمردند و بر اشتغال‌زایی، آموزش و حمایت از صدور خدمات فنی ، مهندسی و تسهیل فضای کسب و کار تاکید کردند .
موضوعات مربوط به کارفرمایان و پیمانکاران نیز از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود که ربیعی درباره تک تک موارد با حاضران گفت و گو کرد .

۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ۱۲:۰۳
تعداد بازدید : ۸۸
کد خبر : ۱۰۷,۸۶۲