مدیرکل بازرسی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی: بالا بردن سواد ایمنی کارگران ضروریست

مدیرکل بازرسی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی: بالا بردن سواد ایمنی کارگران ضروریست

مدیرکل بازرسی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: مهمترین وظیفه بازرسان کار پیشگیری از بروز حوادث شغلی از طریق آموزش و بالابردن سواد ایمنی کارگران است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، علی مظفری مدیر کل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش کشوری ارتقاء ایمنی و کاهش حوادث شغلی در محیط کار که در یزد برگزار شد، گفت: هر ساله 340 میلیون حادثه شغلی در جهان اتفاق می افتد و در هر روز 6300 کارگر در دنیا بر اثر حوادث و بیماریهای ناشی از کار جان خود را از دست می دهند که نهایتا خسارت این گونه حوادث 2800 میلیارد دلار، معادل حداقل 4 درصد تولید ناخالص داخلی کشورهای جهان است.
وی ضمن تاکید بر اهمیت امر آموزش در کاهش حوادث ناشی از کار و ارتقاء فرهنگ ایمنی گفت: مهمترین وظیفه بازرسان کار پیشگیری از بروز حوادث شغلی از طریق آموزش و بالابردن سواد ایمنی کارگران است.
مظفری ضرورت همراهی کارفرمایان در دست یابی به محیط ایمن در فضای کسب و کار را مورد تاکید قرار داد و گفت: هر نوع خرج در مسیر ایمنی، هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری برای کارفرمایان محسوب می شود که آنها را از حوادث ناگوار در محیط کار دور می سازد.
مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ابراز امیدوراری کرد که با برگزاری این همایش بتوانیم به تبیین و ایجاد راهکارهای مناسب ، وحدت رویه و هم افزایی لازم به منظور دستیابی به اهداف و افزایش انگیزه در کارکنان ذیربط ادارات تعاون،کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی سراسر کشور برسیم.

در ادامه این همایش مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: این همایش در راستای کاهش حوادث ناشی از کار و با هدف صیانت و حفظ سلامت جسمی و روانی نیروی کار که وظیفه قانونی و رسالت اخلاقی ماست، برگزار شد.

محمدحسین ریاحی در جمع روسا و بازرسین کار ادارات کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی سراسر کشور گفت: ماموریت و رویکرد اساسی وزارت متبوع ، جهت گیری کاهش حوادث ناشی از کار و به طور کلی صیانت از نیروی کار با ساز و کارهای اجرای دقیق مدل جدید خود بازرسی درون کارگاهی، اجرای دقیق چرخه مدیریت ارزیابی ریسک، الزام به رعایت استانداردهای ایمنی محیط کار توسط بنگاهها ، توسعه فرهنگ ایمنی و حساس سازی مدیران بنگاههای تولیدی و خدماتی به امر خطیر ایمنی است.
وی با تاکید بر دستورالعمل اداری مدیریت حوادث ناشی از کار اظهارکرد: این همایش قصد دارد به تبیین فرآیند دستورالعمل مزبور و هماهنگی و تعامل موثر و هدفمند ، بسیج امکانات و بکارگیری ظرفیت ها و قابلیت های مشترک و ابزارهای قانونی به ویژه کارآمد سازی نظام اطلاعاتی در جهت تولید آمار معتبر ، ‌بهنگام و دقیق به عنوان پایه برنامه ریزی ها و سیاستگذاریها و افزایش آگاهی و سواد ایمنی، گام های علمی و مطمئنی در جهت بهبود و ایمن سازی محیط کار و کاهش هزینه های اجتماعی و اقتصادی ناشی از بروز حوادث ناشی از کار بردارد.
گفتنی است این همایش با حضور علی مظفری مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، سید محمدعلی جنانی مدیرکل امور فنی مستمری ها، منصور آتشی مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی کشور، محمدحسین ریاحی، مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی یزد، محمد صابری مدیرکل تامین اجتماعی استان یزد به مدت دو روز با همکاری ادارات کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی استان یزد برگزار شد.

۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۵۶
تعداد بازدید : ۸۸
کد خبر : ۱۰۴,۵۰۸