با حضور مهندس مشیریان "آیین نامه ایمنی کار با ابزارهای دستی و دستی قدرتی" تصویب شد

با حضور مهندس مشیریان "آیین نامه ایمنی کار با ابزارهای دستی و دستی قدرتی" تصویب شد

یکصد و چهل و یکمین جلسه شورای عالی حفاظت فنی با حضور مهندس مشیریان معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس شورای عالی حفاظت فنی، دکتر مظفری مدیر کل بازرسی کار و دبیر شورا، دکتر گرگی رییس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار و سایر اعضای آن شورا برگزار شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این جلسه ابتدا مواردی از بندهای ملغی از آیین نامه ایمنی کار با دستگاه ریخته گری تحت فشار (دایکست) پس از کسب نظر مرجع حقوقی، مطرح و به آگاهی اعضای شورا رسانده شد.
در ادامه گزارشی از روند چگونگی تهیه پیش نویس آیین نامه ایمنی کار با ابزارهای دستی و دستی قدرتی ارائه شد.
دکتر مظفری مدیر کل بازرسی کار با بیان گستردگی استفاده از ابزارهای دستی و غیردستی در کارگاهها و نبود آیین نامه و دستورالعمل مشخص درخصوص کار ایمن با آنها، ضرورت تهیه آیین نامه یاد شده را یادآور شد.
شایان ذکر است: تدوین این آیین نامه حاصل مطالعات مقررات و توصیه های بین المللی ( ,CCOHS ,OSHA ) مراجع مرتبط و مراکزی که در این زمینه فعالیت می کنند، است.
مدیر کل بازرسی کار گفت: این آیین نامه طی صدها ساعت جلسات تخصصی بازرسان کار این اداره کل با همکاران مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار و مشارکت تشکلات تخصصی تهیه و متن نهایی آن با هدف پیشگیری و کاهش حوادث ناشی از کار" آماده شده است.
شایان ذکر است: در پایان این جلسه "آیین نامه ایمنی کار با ابزارهای دستی و دستی قدرتی" مشتمل بر 3 فصل مورد تصویب اعضای شورایعالی حفاظت فنی قرار گرفت.

۸ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۵۵
تعداد بازدید : ۱۱۰
کد خبر : ۱۰۴,۱۱۲